Με τρόπο που αρμόζει στον Μεγάλο Απόστολο, τον ένδοξο Ιδρυτή της Τοπικής Εκκλησίας και Πολιούχο Κορίνθου, Άγιο Παύλο, εορτάστηκε κι’ φέτος η μνήμη του στον Καθεδρικό Ιερό Ναό, που τιμάται στο όνομα του, στην Κόρινθο.
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/06/agios-pavlos.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/06/agios-pavlos2-1024x683.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/06/agios-pavlos3-1024x683.jpg)
Με τρόπο που αρμόζει στον Μεγάλο Απόστολο, τον ένδοξο Ιδρυτή της Τοπικής Εκκλησίας και Πολιούχο Κορίνθου, Άγιο Παύλο, εορτάστηκε κι’ φέτος η μνήμη του στον Καθεδρικό Ιερό Ναό, που τιμάται στο όνομα του, στην Κόρινθο.
Δείτε ακόμα
Kαι Πέτρου. Χρόνια πολλές σε όσους και όσες γιορτάζουν.