Συνάντηση με τον Πρέσβη της Αρμενίας κ. Tigran Mkrtchyan πραγματοποίησε σήμερα Πέμπτη 23 Μαΐου 2024 ο Δήμαρχος Κορινθίων Νίκος Σταυρέλης, στο γραφείο του στο Δημαρχείο Κορίνθου.
Συζήτησαν για τις στενές σχέσεις που διαχρονικά διατηρεί η πόλη της Κορίνθου με την Αρμενία και για αδελφοποίηση της Κορίνθου με αντίστοιχη πόλη της Αρμενίας με πρόταση του Πρέσβη.
Επιπρόσθετα, ο Δήμαρχος Κορινθίων δεσμεύθηκε για τη διοργάνωση ειδικής εκδήλωσης για το αρμενικό στοιχείο της Κορίνθου, το φθινόπωρο του 2024.
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/05/stavrelhs-armenia-1.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/05/stavrelhs-armenia1.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/05/stavrelhs-armenia2.jpg)
Kαμάρι ο Σταυρέλης, ε?!