Η συχνή διέλευση της αφρικανικής σκόνης είναι κάτι το οποίο δεν πρέπει να περνά απαρατήρητο από τους πολίτες, και πόσο μάλλον από όσους αντιμετωπίζουν προβλήματα υγείας ή ανήκουν στις κοινωνικά ευπαθείς ομάδες.
Παρακάτω, δείτε την ανακοίνωση που έξεδωσε χθες ο Ιατρικός Σύλλογος Κορινθίας ενόψει της χθεσινής δυσφορίας της ατμόσφαιρας και της ανθρώπινης όρασης λόγω της αφρικανικής σκόνη.
Ιδιαίτερα τις απογευματινές ΄ρες το φαινόεμνο βρισκόταν σε έξαρση.
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/polites-anapnefstika-provlhmata-730x1024.jpg)