Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η ενημερωτική εκδήλωση με θέμα τις πρώτες βοήθειες σε περίπτωση ανάγκης, που συνδιοργάνωσαν η δημοτική Κοινότητα Λουτρακίου-Περαχώρας και το Κέντρο Υγείας Λουτρακίου, η οποία πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Δήμου Λουτρακίου-Περαχώρας-Αγίων Θεοδώρων και του ιατρικού Συλλόγου Κορινθίας.
Η εκδήλωση έλαβε χώρα στο Πνευματικό Κέντρο Περαχώρας, χθες Κυριακή 21 Απριλίου 2024 στις 7 το απόγευμα!
Εισηγήτρια ήταν η κ. Παρασκευή Σούκουλη, Διευθύντρια του ΚΥ Λουτρακίου
Για ατυχήματα και τραυματισμούς σε ανοικτούς και κλειστούς χώρους μίλησε η κ. Παναγούλα Παπαδοπούλου, Επιμελήτρια Α’ Γενικής Ιατρικής ΚΥ Γκούρας.
Για την αντιμετώπιση της καρδιακής ανακοπής με εξωτερικό απινιδωτή, αντιμετώπιση πνιγμονής και οξείας αιμορραγίας μίλησε ο διασώστης του ΕΚΑΒ κ. Κωνσταντίνος Θωμάς.
Τέλος, η Διοικητής του ΑΤ Λουτρακίου, κ. Μάρθα Μυστακίδου, αναφέρθηκε στους κανόνες οδικής κυκλοφορίας και την ασφαλή συμπεριφορά στους δρόμους.
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/22ff6a02-c16f-4e69-8a3f-4cf8c72dad97-768x1024.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/37d90128-7104-4f34-82e4-69121b22b77f-768x1024.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/190c1c08-d204-4e72-8c7c-2e426847b6c7-768x1024.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/b2203f76-b661-46d5-a6cf-bed1379b26ab-1024x768.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/c3865742-05f5-4332-a294-367e72565429-768x1024.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/7cd40595-29ec-4f7a-a0a9-d387a696e28b-768x1024.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/530fb267-72be-4cf7-b4ca-bd7f86cb77ea-768x1024.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/ffad8591-6c71-4d2d-8af8-56033a6349a0-768x1024.jpg)