- Πλήθος κόσμου ακολούθησε την πομπή από τον ναό προς το λιμάνι της Κορίνθου.
- Με καλό καιρό πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός των υδάτων .
Στο λιμάνι της Κορίνθου πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος αγιασμός των υδάτων και η κατάδυση του Τιμίου Σταυρού, χοροστατούντος του σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Κορινθίας, κ. Διουνυσίου, παρουσία του Περιφερειάρχη Πελοποννήσου κ. Παναγιώτη Νίκα.
Το παρών έδωσαν η Αντιπεριφερειάρχης Αθηνά Κόρκα, ο δήμαρχος Βασίλης Νανόπουλος, περιφερειακοί και δημοτικοί σύμβουλοι, εκπρόσωποι των σωμάτων ασφαλείας, του λιμενικού, της πυροσβεστικής, εκπρόσωποι φορέων και συλλόγων και πλήθος κόσμου.
Το Σταυρό έπιασε ο 20χρονος Γιώργος Ορφανός, φοιτητής!
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2023/01/323531078_839011493991749_6426106848656627774_n.jpg)
Χρόνια πολλά, και του χρόνου Νανόπουλος πάλι για το γούρι της πόλης μας!!!