Στην τοποθέτησή του ο Κώστας Λογοθέτης, κάλεσε την Πρόεδρο του δημοτικού συμβουλίου να πάρει θέση σε όσα ακούστηκαν από το δήμαρχο, σχετικά με τη νέα ΚΥΑ του Υπουργείου Εσωτερικών που αναφέρει πως αρμοδιότητα για τις ΑΕ των δήμων εχει πλέον η Οικονομική Επιτροπή.
Δηλαδή καταργείται η Γενική Συνέλευση των μετόχων, οι δημοτικοί σύμβουλοι είναι μέτοχοι της εταιρείας. . Είμαστε σαν ένα άδειο κουφάρι αφού δεν μπορούμε ως Γενική συνέλευση να πάρουμε αποφάσεις. Εχω άλλη απόψη από τον κ. Δήμαρχο, είπε ο κύριος Λογοθέτης.
Δείτε την τοποθέτηση στο 4,37,12
ΑΔΕΙΟ ΚΟΥΦΑΡΙ ΚΩΣΤΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΜΟΥΖΑΚΗ .ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ
τραβα ξεκουρασου Λογοθετη.αρκετα
Νοιώθω πως και ο ομιλών είναι το αυτό. Δεν έχει πια να προσφέρει κάτι για τον τόπο. Σπασμωδικές κινήσεις και κουβέντες πανικού.
ο χειροτερος δημαρχος και ανθρωπος
Γραφικός ο ξερόλας. Μας κουρασες