Oταν το Loutrakiblog.gr παρουσίαζε το νεαρό συμπολίτη μας Σταύρο Δρίτσα και βοήθησε να πραγματοποιηθεί η πρώτη συναυλία του στο Λουτράκι, στο Αλεξάνδρειο Συνεδριακό Κέντρο στο Λουτράκι, εν έτει 2017 (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/07/dsc_6605.jpg)
Το Σάββατο, 20 Ιουλίου 2024, στο ανοιχτό θέατρο Λουτρακίου — Παντελής Ζερβός ”, στις 8.30 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί μια μοναδική συναυλία – βραδιά Mozart, Beethoven, Schubert, με την Συμφωνική Ορχήστρα του δήμου Αθηναίων. Η μουσική διεύθυνση είναι του Ανδρέα Τσελίκα, και σολίστ είναι ο Σταύρος Δρίτσας.
Για αυτό το λόγο, χθες παραχώρησαν Συνέντευξη Τύπου, από κοινού ο Δήμαρχος Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων, Γιώργος Γκιώνης, η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Παιδείας, Θεώνη Μαυροματίδου και ο σολίστ, Σταύρος Δρίτσας…
Η είσοδος είναι ελεύθερη.