Η ομάδα μαθητών από το COLEGIUL NATIONAL ALEXANDROU IOAN GUZA -GALATI, μαζί με την ομάδα ERASMUS CLIMATE WATCHERS του Σχολείου μας και οι συνοδοί εκπαιδευτικοί τους , εκτός των επισκέψεων τους στην Αρχαία Επίδαυρο στην Ακρόπολη και στο Ναύπλιο, έγιναν δεκτοί από τον από τον Υφυπουργό Πολιτισμού κ Χρίστο Δήμα στο γραφείο του και από τον Δήμαρχο Κορινθίων κ Νικόλαο Σταυρέλη στο Δημαρχείο της πόλης
Θερμές ευχαριστίες στον Υφυπουργό Πολιτισμού κ Δήμα και στον Δήμαρχο Κορινθίων κ Σταυρέλη για την υποδοχή που τους επεφύλαξαν και την στήριξη τους στην εξωστρέφεια του Σχολείου μας και στην προσπάθεια μας να αναδειχθεί η Κορινθία ως τόπος μαθητικού Τουρισμού
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/grafeio-dhmarxou-1024x576.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/grafeio-ds-2-1024x768.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/grafeio-ds-1024x768.jpg)
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/04/grafeio-k-dima-1024x768.jpg)