- Η Κατερίνα Σολωμού, αναπληρώτρια Τομεάρχης Υγείας του ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ στην Κόρινθο
Την Κόρινθο επισκέφθηκε η Καθηγήτρια του Πανεπιστημίου Πατρών και επιστημονικά υπεύθυνη του Νοσοκομείο του Ρίου, κ. Κατερίνα Σολωμού, αναπληρώτρια Τομεάρχης Υγείας του κόμματος.
![](https://www.loutrakiblog.gr/wp-content/uploads/2024/02/a04cf3fa-5b65-40de-9805-21eceec31790.jpg)
Στελέχη και πολιτευτές της Νομαρχιακής Επιτροπής του ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ Κορινθίας και συγκεκριμένα ο Γραμματέας κ. Θάνος Θεοχάρης, οι πολιτευτές κ.Κατερίνα, Ταγαρά, Δημήτρης Αγγελόπουλος, και ο κ. Κοσμάς Θεμέλιος τη συνόδευσαν στο Νοσοκομείο Κορίνθου, όπου πραγματοποιήθηκε συνάντηση με το Διοικητή κ Γρηγόρη Καρπούζη καθώς και ιατρούς!
Κατέθεσαν αίτημα ώστε το Νοσοκομείο να ονομασθεί «Θεόδωρος Κοτσώνης» εις μνήμην του αείμνηστου Κορίνθιου Υπουργού του ΠΑΣΟΚ, αφού επί των ημερών του χτίστηκε η νέα πτέρυγα.
Δείτε τις δηλώσεις της κ. Κατερίνας Σολωμού για τα προβλήματα τα οποία εντόπισε στο ΓΝΚ