Σκωπτικός ήταν για μια ακόμα φορά ο ανεξάρτητος πλέον δημοτικός σύμβουλος Θανάσης Μουζάκης κατά τη διάρκεια της τοποθέτησής του στην τελευταία συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου στο Λουτράκι.
Αναφέρθηκε στη διαπιστωτική πράξη της Αποκεντρωμένης Διοίκησης και είπε πως υπάρχει και άλλος τρόπος να κοινοποιήσει τις θέσεις του στο δημοτικό συμβούλιο ακόμα και αν δεν είναι παρών στη συνεδρίαση.
«Δεν ξέρω ποιος είναι ο γράφων τα δελτία τύπου του κ. Βασιλείου, αλλά προέτρεπε τον κ. Δήμαρχο να προχωρήσει στη μετατροπή της Κοινοπραξίας, αλλά κύριε Βασιλείου, πριν τη μετατροπή πρέπει να κάνουμε διάλογο. Αντε και πρωτοστάτης στην κίνηση αυτή να προσέχετε όμως μην σας διαγράψει ο συνδυασμός σας»
Στη συνέχεια ο κ. Θανάσης Μουζάκης έθιξε το θέμα του Κέντρου Υγείας Λουτρακίου και την έλλειψη πετρελαίου θέρμανσης..
Αλήθεια δεν ντρέπεστε για την περικοπή κάθε σχόλιου που αφορά τον Μουζάκη; Θα φροντίσω να γίνει αντικείμενο συζήτησης σε ΚΑΘΕ ΚΑΦΕΝΕΙΟ.Είσαστε απαράδεκτοι.
Ορίστε;;;
ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΕΣΥ 11.35